صفحه‌اصلی / بازی و سرگرمی / معرفی و دانلود بازی شورش در شهر ۵ Street Of Rage Remake
[ModernMyLinksDump]

معرفی و دانلود بازی شورش در شهر ۵ Street Of Rage Remake

برای دهه شصتی ها کنسول بازی سگا جنسیس (Genesis) یا همان مگادرایو ، بسیار آشنا و خاطره انگیز است .  سگا مگا درایو یک کنسول از نسل چهارم کنسول‌های بازی رایانه‌ای بود که در میان هم نسل‌های خود، نخستین محصولی بود که تلاش کرد تا سهم عمده‌ای از بازار فروش مناطق اروپا و آمریکای شمالی را در اختیار گیرد. در ابتدا هدف آن بود که کنسول مگا درایو یک رقیب جدی برای نینتندوان‌ای‌اس باشد اما پس از دوسال، نینتندو کنسول سوپر نینتندو را روانه بازارها کرد. این سرآغازی برای رقابت میان این دو کنسول ۱۶-بیتی بود که از سال ۱۹۸۸ آغاز و با انتشار آخرین بازی برای این نسل در برزیل به پایان رسید.
سگا مگادرایو اگرچه کنسول بسیار موفقی در زمینه فروش بود، اما هرگز نتوانست برآوردهای اولیه را پوشش دهد. به هر حال، بازی‌های منتشر شده برای این کنسول، همچنان برای بازی‌بازان، کاربران و علاقه‌مندان به این صنعت، محبوب و به یاد ماندنی است. هرچند که ساخت این کنسول در سال ۱۹۹۶ پایان یافت اما همچنان بازیهاش در بسیاری از نقاط جهان طرفدار داشته و افراد بسیاری از طریق امولاتورها به انجام آنها میپردازند.

جالب اینجاست که حتی نسخه هایی از دستگاه سگا که ساخت چین است در بازار ایران همچنان به صورت آکبند یافت می شوند و با قیمت پایینی نیز قابل خریداری هستند . این نسخه از کنسول های بازی اگرچه از لحاظ کیفیت ساخت به پای کنسول های اوریجینال سگا در آن زمان نمی رسند اما عموما خود دارای ده ها بازی پیش فرض بر روی دستگاه هستند .

اما یکی از بازیهای شاخص و خاطره انگیز آن زمان بازی Street Of Rage بود که در سه نسخه منتشر شده بود و در ایران نیز نسخه سوم آن متداول و مرسوم بود که ایرانیان آن را با عنوان شورش در شهر می‌شناختند .

این بازی به عنوان یکی از محبوب ترین عنوان های سگا محسوب می شود که از زمان عرضه تا به حال طرفداران بسیاری داشته است. بازی در قالب یک مجموعه سه قسمتی منتشر شد. داستان بازی در مورد شهری است که زمانی در آرامش و شادی کامل بوده اما به مرور زمان در دستان سازمانی جنایی افتاده است. هر چند که رهبر این سازمان هویت خود را مخفی نگاه داشته و به همین علت از او با نام Mr. X یاد میکنند. به زودی قدرت این سازمان آنقدر زیاد شده که حاکمان دولتی شهر را تحت سلطه خود در آورده و در عین حال نیروی پلیس شهر نیز در چنگال آنها می افتد. کار به جایی میرسد که هیچ کس درون خیابان های شهر احساس آرامش نکرده و شب و روز برای مردم سیاه میشود. با وخیم تر شدن اوضاع سه افسر جوان پلیس که دیگر تحمل دیدن این اوضاع را نداشته و در عین حال به طور مستمر از سوی مافوق های خود دستور عدم دخالت گرفته اند، تصمیم به استعفا از نیروی پلیس میگیرند. این سه نفر با نام های آدام ، اکسل و بلیز ، گروه ضربت ویژه ای را تشکیل داده و با دستانی خالی به مبارزه علیه سران سازمان جنایی میروند. (سه شخصیت مخفی هم با نامهای Ash ، Shiva و کانگرو در بازی حظور دارند که تحت شرایطی خاص قادر به انتخاب و بازی با آنها بودید.) آنها که از هیچ سلاحی برخوردار نبوده ولی از توانایی های بالای رزمی بهره میبرند، تصمیم به نفوذ در قلب شهر و نبرد علیه خطرناک ترین مجرمانش میگیرند. با امید به اینکه بار دیگر صلح و آرامش به شهر بازگشته و ساکنانش از قدم زدن در خیابان های خشم رهایی یابند.
گیم پلی بازی در سبک Beat ’em up بوده و در آن به مبارزه با دشمنانی که از جهات مختلف وارد صحنه میشوند، خواهید رفت. بازی از ۸ مرحله تشکیل شده بود و در پایان هر کدام، به غیر از مرحله هفتم، به مبارزه علیه رئیس آن که معمولا در سایزهایی بزرگ ظاهر میشوند، میپردازید. فنون رزمی شما نیز در قالب انواع ضربات مشت، سَـر و لگدهای بلند خواهد بود. از دیگر نکات جالب بازی در آن زمان ، داشتن ۲ پایان مختلف برای بازی بود ، به این صورت که در آخرین مرحله و قبل از درگیری با Mr. X او به شما پیشنهادی را درباره پیوستن به گروهش میدهد و چنانچه این پیشنهاد را قبول کنید پایان Bad بازی را شاهد بوده که در آن تبدیل به سرکرده جدید سازمان جنایی خواهید شد.

همانطور که گفته شد یکی از محبوب ترین بازی های تاریخ و یکی از سه بازی برتر کنسول خاطره انگیز سگا Street Of Rage یا همان شورش در شهر معروف می باشد !
کمتر کسی هست که این بازی را حداقل برای یک بار هم که شده آن را بازی نکرده باشد. تعداد بسیاری بر این عقیده اند که کنسول های نسل جدید با وجود گرافیک های خارق العاده ، نمیتوانند جای بازی های خاطره انگیزی مانند شورش در شهر را پر کنند !
با مرگ کمپانی سگا ، بازی شورش در شهر نیز در همان نسخه سوم متوقف شد.
اما تاکنون با خود فکر کرده اید که ای کاش می‌شد و ادامه ای برای این بازی ساخته میشد ؟
تا دوباره قادر به بازی کردن با کاراکترهای محبوب خود در مراحل جدید Street Of Rage می بودید ؟

Streets-of-rage-remake

اما امروز با نسخه ی جدیدی از این بازی در شاهوار آشنا خواهید شد. Axel

نسخه ای که یک تیم اسپانیایی مسئول ساخت آن بود (این تیم هیچ ارتباطی با نسخه اصلی بازی نداشتند بلکه خود از طرفداران این بازی محبوب بودند و با این کار می خواستند این بازی را مجددا مشابه سازی کرده و مراحل بیشتری را به آن اضافه کرده و آن را به صورت رایگان منتشر کنند) این گروه مدت ۸ سال زمان صرف ساخت بازی و اضافه کردن مراحل جدید کرده تا طرفداران این بازی را سورپرایز کند . در سال ۲۰۰۷ نسخه ی آزمایشی این بازی منتشر شد و به شورش در شهر ۴ معروف شده و حالا شما قادر به دانلود ورژن نهایی این بازی یا همان شورش در شهر ۵ با ۱۸ کاراکتر مختلف و ۱۲۷ لوکیشن جدید خواهید بود !
وجود شخصیت های هر سه نسخه مانند اکسل آدام و … ، وجود دشمنان جدید با ظاهر متفاوت ، کسب پول در بازی و خرید شخصیت جدید و یا ارتقا شخصیت هایی که دارید، ریمیکس شدن موزیک فوق العاده ی بازی با کیفیت بهتر، ادغام شدن ویژگی های هر سه نسخه و .. از ویژگی های مهم این بازی هستند … برای مثال دویدن در نسخه ی سوم ، نیروی کمکی پلیس در نسخه ی اول و استایل و گرافیک شخصیت ها در نسخه ی دوم با هم ترکیب شده و این بازی را تشکیل داده اند .

در واقع Street Of Rage 5.0 Remake  پایان این بازی بعد از ۲۰ سال از نسخه ۱ آن است.

تصاویری از محیط بازی Street Of Rage 5.0 Remake :

بر خلاف نسخه های پیشین که برای اجرای آن در کامپیوتر نیاز به شبیه سازهای کنسول سگا داشتید ، این نسخه از بازی ، نیاز به هیچ شبیه سازی ندارد و مستقیما در ویندوز اجرا خواهد شد و احتمالا برایتان جالب خواهد بود که بدانید Street Of Rage 5.0 Remake  با تمامی نسخه های ویندوز و همچنین سیستم عامل لینوکس ، مک و کنسولهای ایکس باکس و Wii و WIZ قابل اجرا است.

ویدئویی از بازی :

یکی از بهترین امکانات نسخه ۵ این بازی ، امکان دونفره بازی کردن با CPU هست که برای افرادی که قصد بازی دونفره دارند اما همبازی ندارند مناسب است.

بازی ۱۲۷ تا لوکیشن مختلف داره که برخی از آنها ها کاملا مشابه بازی شورش در شهر ۳ هست و بسیاری از مراحل هم کاملا جدید طراحی شده اند .

بازی از ۴ مسیر اصلی شروع میشه و در پایان مرحله ۳ هم دوباره به ۲ مسیر مختلف تقسیم میشه.

بسیاری از تنظیمات بازی در بخش Shop فعال خواهد شد. البته برای ورود به بخش Shop میبایست حتما یکبار هر ۸ مرحله بازی رو به اتمام رسانده باشید . با پایان هر ۸ مرحله به نسبت سختی بازی و المان های دیگر به شما PTS تعلق خواهد گرفت که با استفاده از با اونها می تونید در Shop المانهای مخفی بازی رو خریداری کنید (از جمله کاراکترهای مخفی بازی).

همانند نسخه کنسول ترفندها و کدهای تقلب هم وجود دارند. شاید دو تا از بهترین ترفندها قابلیت همیشه سه ستاره بودن کاراکتر و دیگری قابلیت ضربه قدرتی ویژه (که با کلید A در کنسول مرسوم بود) با این تفاوت که استفاده مداوم از آن از خون کاراکترتون کم نکنه.

در واقع Street Of Rage 5.0 Remake طوری طراحی شده که میبایست بارها و بارها اون رو بازی کنید تا بتونید همه بخشهای بازی رو ببینید !
این دوتا رو یک دور که Easy بازی کنی میشه خرید.

همین که پس از گذشت بیش از ۲۰ سال از نسخه ۳ این بازی ، Street Of Rage همچنان طرفداران زیادی داره نشون میده که چه بازی خوبیه !

برخی از مهمترین ویژگی های بازی :

– دارای ۱۸ کاراکتر مختلف و جدید + چند کاراکتر مخفی
– اضافه شدن لوکیشنها و مراحل جدید و جالب به بازی
– دارای موزیک و صداهای بهتر و بازسازی شده
– حرکات بعضی از کاراکترها بهبود یافته و بیشتر شده
– دارای آیتم های مخفی ، فروشگاه و …
– قابل اجرا در تمام ویندوز ها از جمله ویندوز ۷ و هم چنین لینوکس

توجه:
– بعد از وارد شدن به بازی به قسمت VIDEO SETTING برین و گزینه دوم رو روی HQ2x بذارین تا بهترین نمایش و رزولویشن رو داشته باشید
– برای تغییر ورژن کاراکتر ها (تغییر رنگ لباس) در هنگام انتخاب کاراکتر از کلیدی که برای “پلیس” در تنظیمات انتخاب کرده اید استفاده کنید (پیش فرض X هستش)
– برای ذخیره اتوماتیک بازی به جای Alt+F4 از کلیدهای ترکیبی ALT + X استفاده کنید.
– بازی فقط قابلیت اجرای یک Save را دارد و برای اینکه چند تا ذخیره از بازی داشته باشید و چند نفری بتونید بازی کنید باید بعد از هر بار ذخیره کردن بازی ، پوشه Save را کپی کرده و قبل از هر بار اجرا آن را در محل بازی کپی کنید.
دریافت بازی Street Of Rage 5.0 Remake

حجم فایل : ۲۱۸ مگابایت

اگر علاقه مند به موزیک‌های این بازی هم هستید خوب است بدانید علاوه بر بازی ؛ تمامی موزیک‌های به کار رفته در بازی در فولدر Games در فایل دانلود شده موجود می باشند. به عنوان مثال موزیک کوتاه زیر ، پس از پایان موفغقیت آمیز هر مرحله پخش می شود که حتما شما را به حال و هوای دستگاه سگا و شورش در شهر ۳ می برد :

اما این پایان ماجرای بازی نیست .

با استفاده از نرم افزار SORMaker Prototype Mod می‌توانید خودتان برای بازی مرحله اضافه کنید !
همچنین یک بازی ۴ مرحله ای آماده هم برای بازی وجود دارد که قابل تغییر هم هست

بعد از دانلود فالدر prototype را در این محل کپی کنید \mod\games
سپس بازی را اجرا کنید و از منوی SORMAKER وارد شوید و بازی کنید.
بوسیله فایل ادیتور (SorMaker) هم می توانید در بازی تغییرات ایجاد کنید.

دانلود SORMaker Prototype Mod با حجم ۱۲ مگابایت

دریافت بازی Street Of Rage 5.0 Remake برای ویندوز با حجم ۲۱۸ مگابایت

📝 پانوشت : اون قدیم ترها  یادمه تو خیلی از کلوپ‌های بازی ، انتخاب کاراکتر زن تو بازی های سگا ممنوع بود! مثلا کلوپ‌ها نمی‌گذاشتند کاراکتر Blaze Blazeرو انتخاب کنیم! و اگه میدیدن بلیز رو انتخاب کردیم ، کنسول سگا رو ریست می کردند!

شما هم خاطرات خود را از این بازی در بخش نظرات همین مطلب با بقیه به اشتراک بگذارید .

درباره حامد صفا

مدیر شاهوار دات نت - سابقه فعالیت 12 ساله در #شاهوار از سال 1383 تاکنون / نویسنده «ماهنامه وب» / علاقه مند به آی‌تی و اشتراک گذاری تجربیات / علاقه‌مند به عکاسی و الکترونیک و برق صنعتی / در حال حاضر: آموزگار پایه پنجم ابتدایی دبستان شاهد - که سعی کردم هرچه بیشتر از فناوری و تکنولوژی در کلاس‌ برای دانش‌آموزانم استفاده کنم ;)

همچنین ببینید :

سن و مقدار زیبایی افراد را از روی تصویر آنها تشخیص دهید!

زیبایی و جذابیت یک معیار نسبی است که بسته به فرهنگ و موقعیت جغرافیایی تعریف …

۶ نظر

 1. بین ۶ تا ۸ سالم بود….تازه کامپیوتر خریده بودیم
  ویندوز ۹۸ بود فکرکنم. وقتی خریدیم، مغازه دار یه CD بهمون هدیه داد که ۶۰۰ تا بازیه SEGA توش بود
  شبیه سازی میکرد بازیای سگا رو

  اینم یکی از اون بازیایی بود که همیشه بازیش میکردم….خیلی خوب بود….انصافا هم همیشه شخصیت آدام رو انتخاب میکردم:)))…

  خیلی ممنون بابت یادآوری خاطرات خوب گذشته

 2. سلام
  پست خوبی بود اما با تاخیر ۲٫۵ ساله، سیو بازی رو هم قرار بدید بهتر میشه
  http://mihandownload.com/2014/01/streetof-rage-remake-5.php

 3. با سلام
  یادمه اون اوایل که با اینترنت آشنا شده بودم چندین سایت محبوب بود که هر روز ویزیت می کردم.
  یکی از اون سایت ها شاهوار بود. (اگر اشتباه نکنم زمستان سال ۸۳ بود)

  تصورم از شما خیلی جالب بود، یه کافی نت که یه آقایی وقتای بیکاریش مقاله میزاره روی این وبسایت!!!
  خیلی خوشحالم که پس از حدود ۱۲ سال در خاص ترین سایت ایران که فقط قدیمی ها میدونن چی بودین و چه زحمت هایی کشیدین، خاص ترین بازی دوران کودکیمو که با دستگاه های اجاره ای از کلوپ ها بازی می کردیم رو پیدا کردم.

  قول میدم دیگه فراموش نکنم شاهوار دات نت رو 🙂
  با تشکر فراوان از شما
  در پناه خدا …

  • ممنون از ابراز لطف تون
   این کامنت ها رو که میبینم انرژی پیدا میکنم
   و خوشحالم که نسبت به شاهوار چنین حسی رو دارید
   و ممنونم که همچنان مشتری مطالب شاهوار هستید
   ایام به کام 😉

  • دقیقاً منم با شاهوار خاطره هاااا دارم ، اون اوایلی که تازه به اینترنت دسترسی پیدا کررده بودم ، همیشه اولین سایتی که سر میزدم شاهوار بود..یکی از بروزترین های اون موقع
   یادمه بعد از مدتها بود که گوشی های سیمبین اومده بود و بحث ساین برنامه ها داغ بود مث الانی که بحث روت و جلبریک داغه ف منم تازه یه گوشی سیمبین گرفته بودم و
   از شاهوار آموزش ساین برنامه های سیمبین رو به همراه فایلهاش خریدم که از اون موقع تا حالا ایمیلشو باقی گذاشتم تو اینباکس ایمیلم و حذفش نکردم
   فایل Cer , Key گوشی بود به همراه کلی فایل برا فلش و تغییر منوی گوشی های قدیمی..

   مرسی جناب صفا
   مرسی شاهوار..