چاپ تی شرت

ترجمه متون انگلیسی به فارسی به کمک Farsisaz

ارسال شده توسط حامد صفا در ۶ آذر, ۱۳۸۷ ساعت ۱۰:۵۸ 4,486 بازدید

احتمالا شما هم با سرویس مترجم گوگل (Google Translate) آشنایی دارید و یا حداقل تاکنون مطالبی را در مورد آن شنیده یا خوانده‌اید .

با استفاده از مترجم آنلاین گوگل می توانید به راحتی متون خود را به 34 زبان مختلف ترجمه و تبدیل کنید .

اما متاسفانه گوگل این سرویس ِخود را نیز برای فارسی زبانان تحریـم نموده و از زبان فارسی در مترجم خود استفاده نمی کند.

به تازگی با یک سرویس ایرانی آشنا شدم که سرویسی تقریباً مشابه برای ترجمه متون سایتهای انگلیسی  و متون انگلیسی انتخابی شما ارائه می دهد .

وب سایت فارسی ساز به همین منظور ساخته شده است که البته لغات موجود را به صورت لغت به لغت ترجمه می کند و اگر تنها کمی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید به راحتی می توانید خودتان اقدام به ترجمه متون انگلیسی مورد نظر خود کنیدو یا از مفهوم متن انگلیسی خود آگاه شوید

فارسی ساز دات کام - Farsisaz.com

فارسی ساز دات کام - FARSISAZ.com

با ورود به صفحه اصلی سایت فارسی ساز می توانید آدرس اینترنتی یکی از وبلاگهای انگلیسی که قصد ترجمه آن را به فارسی دارید را وارد کنید.

پس از چند ثانیه همان وب سایت را در پنجره فارسی ساز مشاهده خواهید کرد . حال تنها کافی است ماوس خود را بر روی کلمات انگلیسی موجود در صفحه ببرید تا در یک Tooltip معنی فارسی آن را دریافت کنید !

ترجمه آنلاین وب سایتها از انگلیسی به فارسی - با فارسی ساز Farsisaz

ترجمه آنلاین وب سایتها از انگلیسی به فارسی - با فارسی ساز Farsisaz

همچنین فارسی ساز دارای بخشی در صفحه اصلی خود است که می توانید متون انگلیسی دلخواه خود را در آن وارد کرده و ترجمه آن را با نگه داشتن ماوس بر روی آن مشاهده کنید .

با اینکه چیزی از راه اندازی فارسی ساز نمی گذرد و هنوز در حالت آزمایشی به سر می برد اما این یک حرکت ارزشمند و قابل تقدیر در این زمینه محسوب می شود .

» ورود به سایت فارسی ساز

پانوشت :

احتمالا با نرم افزار گرانقیمت مترجم پارس آشنایی دارید که مدعی ترجمه متون انگلیسی به فارسی است … اما احتمالا از این موضوع بی خبر بوده اید که مترجم پارس یک نسخه آنلاین هم دارد که می توانید متون خود را تا حداکثر 150 کاراکتر به زبان فارسی تبدیل کنید .فکر کنم شما هم پس از تست اولیه با من هم عقیده باشید که مترجم پارس آن چیزی نبود که فکرش رو می کردید! » نسخه آنلاین مترجم پارس


مربوط به ابزارهاي اينترنت, اخبار كامپيوتر و اينترنت | ۲۶ نظر »
۲۶ نظر مربوط به مطلب [ترجمه متون انگلیسی به فارسی به کمک Farsisaz]