صفحه‌اصلی / ترفندهاي كامپيوتر / ترفندهایی برای حرفه‌ای‌ها در ویندوزایکس‌پی
[ModernMyLinksDump]

ترفندهایی برای حرفه‌ای‌ها در ویندوزایکس‌پی

به‌‌رغم تمام اخبار رضایت‌بخشی که تاکنون درباره ‌ویندوز ویستا منتشر شده است، به‌نظر می‌رسد حداقل تا هفت یا نُه ماه دیگر نیز نسخه نهایی آن وارد بازار نشود. تازه در این‌صورت نیز زمان زیادی باید صرف شود تا کاربران بتوانند خود را با آن تطبیق دهند. البته با این حال هنوز هم اکس‌پی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. به عبارت دیگر، هنوز هم می‌توان روی آن حساب کرد. به همین خاطر برای آن‌که راحت‌تر بتوانید تا آمدن ‌ویستا صبر کنید، در این مقاله قصد داریم شما را با ده نکته بسیار کاربردی و سودمند در ویندوز‌اکس‌پی آشنا کنیم. نکاتی که شاید تا به حال به آن‌ها به‌طور شایسته‌ای پرداخته نشده است. این نکات می‌توانند برای افزایش امنیت و کارآیی‌ پی‌سی شما بسیار سودمند باشند. همچنین با استفاده از آن‌ها می‌توانید بر کارکرد کامپیوتر خود مسلط شوید. با این حال قبل از آن‌که شروع کنید، به این نکته توجه نمایید که از آن‌جایی که در این مقاله با رجیستری خیلی سروکار خواهیم داشت، بهتر است حتماً برای جلوگیری از بروز ایرادات احتمالی در ویندوز، از رجیستری یک نسخه پشتیبان بگیرید. پشتیبان‌گیری از رجیستری‌‌اکس‌پی نیز کار بسیار آسانی است. کافی است از منوی ‌Start گزینهRun را انتخاب کنید. بعد تایپ کنید. ‌‌regedit و روی OK کلیک کنید. پنجره نرم‌افزار Regedit که باز شد، از منوی File گزینه Export را انتخاب کنید. بهتر است کپی رجیستری را در آدرسی ذخیره کنید که در هنگام نیاز بتوانید به سهولت به آن دسترسی داشته باشید. البته ذخیره کپی رجیستری در دسکتاپ، نیز فکر خوبی است. حالا‌ از نکته دهم شروع می‌کنیم .

۱۰- کم کردن کارها و اتفاقاتی که در پشت پرده صورت می‌گیرد، می‌تواند اثر مثبتی برافزایش کارایی‌ پی‌سی داشته باشد.
نکته‌ای که در این‌جا باید به آن اشاره کرد این است که تمام آنچه روی صفحه مانیتور می‌بینید، تمام آن چیزی نیست که ویندوز درگیر پردازش آن است. به عبارت دیگر، بسیاری از کارها و عملیات در پشت پرده اتفاق می‌افتند که غالباً از دید و حتی احساس شما مخفی می‌مانند.

نکته دیگر آن‌که، تمام این اتفاقاتی که در پشت پرده صورت می‌پذیرد، الزاماً مفید و مثبت نیستند و بسیاری از آن‌ها بیهوده از امکانات سخت‌افزاری کامپیوتر استفاده می‌کنند و سرعت آن را پایین می‌آورند. بنابراین اگر بتوانیم از حجم عملیات پشت پرده‌ای که انجام‌ گرفتن آن‌ها هیچ سودی برای ما ندارد بکاهیم، در واقع به افزایش سرعت و کارایی کامپیوتر کمک کرده‌ایم. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

Zero Assumption Recovery می‌تواند در بازیابی اطلاعات ازدست رفته به کمکتان بیابید.

Ÿ

‌ از منوی Start، گزینه ‌Run را انتخاب کنید. در آن تایپ کنید: Services.msc و بعد روی ‌OK کلیک کنید. با این کار، برنامه ‌Services اجرا می‌شود. روی زبانه ‌Extended کلیک کنید.

در پایین این پنجره می‌توانید فهرست تمام سرویس‌هایی که اکس‌پی در پشت پرده مشغول پردازش آن‌هاست را ببینید. درمورد هر کدام از آن‌ها، ویندوز شرح دقیق تمام جزئیات را آورده است.

حتی می‌توانید به راحتی ستون ‌Description را بکشید تا متون بیشتری را ببینید. البته با کلیک روی هرکدام، می‌توانید توضیحات کامل آن‌را در بخش سمت چپ مشاهده نمایید.

– اگر روی هر کدام از آن‌ها دوباره کلیک کنید، پنجره‌ای باز خواهد شد که در آن چندین نوع تنظیمات و اختیارات را مشاهده می‌کنید.

در بخش Startup Type، می‌توانید موارد را به گونه‌ای تنظیم کنید که همواره آماده به کار باشند. در این صورت هرگاه به آن‌ها نیاز باشد، از آن‌جایی که به‌طور خودکار اجرا شده‌اند، ویندوز به راحتی به آن‌ها دسترسی خواهد داشت.

همچنین می‌توانید سرویس‌ها را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که به‌طور دستی اجرا شوند و هر زمان که نیاز به اجرای آن‌ها بود، می‌توانید از طریق مراجعه مجدد به پنجره Services آن‌ها را دوباره فعال کنید تا ویندوز بتواند از آن‌ها استفاده کند.

راه دیگر، غیرفعال کردن کامل آن‌هاست. البته باید توجه کنید تنها آن‌هایی را کاملاً غیرفعال کنید که مطمئنید ویندوز یا اصلاً از آن‌ها استفاده نمی‌کند، یا به ندرت سروکارش با آن‌ها می‌افتد.

بعد از آن‌که تنظیمات لازم در رجیستری را اعمال کردید، برای آگاهی از جزئیات خطاهای به وجود آمده باید از برنامهEvent Viewer استفاده کنید.

اگر به عنوان administrator وارد کامپیوتر شده‌اید، می‌توانید این سرویس‌ها را ‌pause کنید. به همین منظور کافی است در پایین بخش Startup Types در بخش Service Status روی Pause کلیک کنید و بعد از آن ببینید کامپیوتر چه رفتاری از خود نشان می‌دهد.

به یاد داشته باشید که متوقف کردن یا غیرفعال کردن آیتم‌هایی که ویندوز به آن‌ها نیاز اساسی دارد، می‌تواند خطرناک باشد. تا آن‌جا که مجبور شوید دوباره ویندوز را نصب کنید. به همین منظور اگر دیدید کامپیوتر بعد از ‌pause کردن کند شده است یا پشت سر هم هنگ می‌کند، بهتر است روی کلید Resume کلیک کنید تا دوباره تمام مواردی را که متوقف کرده بودید، کارشان را از سر بگیرند.


۹
– با تنظیم صحیح حجم فضای درخواستی از جانب نرم‌افزار System Restore،‌ می‌توانید فضای هارد خود را افزایش دهید.

با آن‌که ‌System Restore بهترین نیست، استفاده از آن به عنوان اولین مرحله در بازیابی کامپیوتر و فایل‌های از دست رفته و حتی درایوها می‌تواند بسیار کارگشا باشد. با این حال، این برنامه می‌تواند چیزی بیش از ده‌درصد فضای هارددیسک را به راحتی صرف فعالیت‌های خود کند.

اگر در حال حاضر نیاز فوری به چند گیگابایت فضای بیشتر روی هارددیسک خود دارید، می‌توانید به راحتی با محدود کردن فضای مورد استفاده System Restore چند گیگابایت از هارددیسک خود را آزاد کنید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

Ÿروی آیکون My Computer راست کلیک کنید. بعد از آن Properties را انتخاب نمایید و سپس ‌System Restore را بزنید.

Ÿاگر فقط یک هارددیسک دارید، به مرحله سه بروید. در غیر این صورت، هاردی را که می‌خواهید تنظیمات روی آن انجام شود، انتخاب کنید و روی ‌Setting کلیک کنید.

Ÿ‌ نشانگر را به سمت چپ ببرید تا‌ اکس‌پی فضای در اختیار System Restore را کم کند. این‌کار را تا جایی انجام دهید که به مقدار فضای مورد نیاز خود در هارددیسک برسید.

برای مشاهده ادامه مطلب بر روی Moreکلیک کنید

‌‌‌Regmon به شما امکان می‌دهد کلیدها و متغیرهای رجیستری را فیلتر کنید. در این فیلتر می‌توانید کلیدهای مرتبط باwindows media player را ببینید.

۸- هاردیسک خود را تمیز کنید.
می‌توان گفت نرم‌افزار Windows Support Tools به عنوان مجموعه‌ای شامل بیست نرم‌افزار که مایکروسافت به صورت رایگان و به‌طور جداگانه برای ویندوز منتشر کرده است، قادر است بسیاری از نیازهای کاربران را پاسخ دهد و کاربردهای بسیار زیادی نیز داشته باشد.

البته شاید تمام این بیست نر‌م‌افزار به درد کاربران عادی‌ پی‌سی‌ها نخورد و بیشتر کاربران حرفه‌ای که معمولاً کارهای آن‌ها احتیاج به امکانات زیادی دارد، از تمام آن‌ها استفاده کنند.

بخشی از این مجموعه با نام Windows Installer CleanUp Utility به شما کمک می‌کند فایل‌ها و پوشه‌هایی که به حال خود رها شده‌اند و دیگر کارایی ندارند یا پوشه‌ها و فایل‌هایی که پس از نصب ناموفق یک نرم‌افزار روی هارددیسک به جا می‌مانند را پیدا و پاک کنید و به این ترتیب فضایی از هارددیسک را که بی‌جهت اشغال شده است، آزاد کنید.

از Microsoft’s Download Center می‌توانید مجموعه ‌‌Windows Support Tools را دریافت کنید. (اگر می‌خواهید درمورد سایر امکانات و قابلیت‌های این مجموعه نیز بدانید، می‌توانید از ‌help آن استفاده کنید).

برای آن‌که Windows Installer CleanUp Utility اجرا شود، در پنجره Run تایپ کنید: ‌.Msicuu.exe فهرستی از تمام برنامه‌های کاربردی به همراه داده‌های مربوط به Uninstall کردن آن‌ها نمایش داده می‌شود. هر کدام را که می‌خواهید پاک شود، انتخاب کنید و بعد از آن روی کلید ‌Remove کلیک کنید.

البته بدیهی است که باید هنگامی برنامه مورد نظر را پاک کنید که مطمئن باشید نه ویندوز و نه خودتان در آینده با آن کار نخواهید داشت. به عبارت دیگر، حذف بی‌دلیل برنامه‌ها ممکن است برای ویندوز مشکل‌ساز باشد.

گزینه‌ ‌Decimal را انتخاب کنید و مقدار ‌‌resolution را تنظیم نمایید.

۷- دو نمایشگر با یک پی‌سی؛ اما چگونه؟
اضافه کردن نمایشگر دوم به‌ پی‌سی، خروجی شما را واقعاً دو برابر نخواهد کرد، ولی حداقل کار با پی‌سی‌ را برایتان راحت‌تر می‌کند.

خوشبختانه ‌اکس‌پی به سهولت این امکان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. برای بهره‌گیری از این قابلیت، این کارها را انجام دهید.

Ÿ‌ نمایشگر دوم را به کامپیوتر وصل کنید.(اغلب کارت‌های گرافیک دو خروجی تصویر دارند. اگر کارت شما خروجی ندارد، یا باید آن را با مدلی که دو خروجی دارد تعویض کنید، یا کارت دومی روی دستگاه نصب کنید).


Ÿ
روی دسکتاپ راست کلیک کنید. Properties را انتخاب نمایید و روی زبانه Setting کلیک کنید.

کادر خاکستری رنگی که دیده می‌شود، مربوط به نمایشگر دوم شماست. روی آن کلیک کنید و برای فعال‌سازی آن در کادر کنترلی مربوط به آن عبارت Extend my Windows deskotop onto this monitor را علامت بزنید.

در همین قسمت می‌توانید وضوح صفحه نمایش دوم را نیز تعیین کنید. در نهایت یک دسکتاپ خواهید داشت که در دو نمایشگر گسترده شده است. البته باید توجه کنید که اگر نمایشگر دوم از لحاظ فیزیکی در سمت چپ نمایشگر اصلی قرار دارد، می‌توانید با کشیدن و انداختن مانیتور شماره ۲ ‌در جای درست، ترتیب نمایش تصاویر را تصحیح کنید.

مقدار این متغیر را به یک را تغییر دهید تا به طور خودکار هاردتان بهینه شود.

۶- برنامه‌های سرکش را رام کنید.
شاید شما هم هنگامی که ویندوز را Shutdown می‌کنید، با برنامه‌هایی برخورد کرده‌اید که اصطلاحاً پاسخ‌دهی مناسبی ندارند و ویندوز از شما می‌خواهد چند لحظه صبرکنید تا برنامه به‌طور خودکار بسته شود.

این برنامه‌ها غالباً به‌طور خودکار بسته نمی‌شوند و در نهایت باید خودتان با کلیک روی کلید EndNow آن‌ها را ببندید و البته شاید در این صورت هم بسته نشوند.

در اینجا می‌خواهیم ویندوز را به‌گونه‌ای تنظیم کنیم که در هنگام مواجهه با این‌چنین اتفاقاتی به‌طور خودکار این برنامه‌ها را ببندد و حتی اگر لازم باشد، از زور استفاده کند! پس:

Ÿ‌Registery Editor را باز کنید (از منوی ‌Start برنامه ‌Run را باز کنید و خط فرمان عبارت regedit را تایپ کنید و روی کلید OK کلیک کنید.) به آدرس ‌‌HKEY-USERS-DEFAULTcontrolPanel‌Desktop بروید.

Ÿدر بخش سمت راست آیتم Auto End Tasks را انتخاب کنید و روی آن راست‌کلیک کنید و از منوی ظاهر شدهModify را انتخاب کنید. بعد از آن ارزش متغیر را (‌data value) را از صفر به یک تغییر دهید.

اگر نتوانستید آیتمی با نامAuto End Tasks بیابید، می‌توانید خودتان آن را بسازید. برای این کار از Edit به New و بعد ‌‌String Value بروید و بعد از آن‌ مقدار داخل متغیر را یک قراردهید. سپس RegEdit را ببندید و کامپیوتر را بوت کنید.‌

‌Auto End Task، یک سلاح قدرتمند در دستان شما برای مقابله با ‌shutdown‌ شدن‌های وقت‌گیر است.

۵- بهینه‌سازی هارددیسک؛ البته به‌صورت خودکار
یکی از کلید‌های اصلی بالابردن کارایی پی‌سی‌ها، بهینه‌سازی و سروسامان دادن به هارددیسک است. مجموعاً بهینه‌سازی هارددیسک با برنامه Windows Defrag صورت می‌پذیرد.

در این قسمت می‌خواهیم با دستکاری کوچکی در رجیستری، کاری کنیم تا ویندوز هنگامی که‌ پی‌سی بی‌کار است، به‌طور خودکار اقدام به بهینه‌سازی هارددیسک بکند. برای این کار براساس روش زیر عمل کنید:


Ÿ

‌RegEdit را باز کنید و به آدرس زیر بروید:

‌KEY-Local-MACHINESOFTWAReMicrosoft‌Windows‌Current Version‌H ‌Optimal Layout‌

Ÿدر بخش سمت راست آیتم ‌Enable Auto Layout را انتخاب کنید و مقدار آن را به یک تغییر دهید. اگر چنین متغیری وجود ندارد، می‌توانید آن را بسازید و مقدار آن را یک قرار دهید.

۴- تنظیم دستی قدرت تفکیک‌پذیری تصویر

باز هم باید رجیستری را دستکاری کنیم. ویندوز‌اکس‌پی به کاربر امکان می‌دهد براساس نوع تصاویری که صفحه نمایش می‌تواند نمایش دهد، قدرت تفکیک‌پذیری صفحه را تنظیم کند.

استفاده از دو نمایشگر برای یک دسکتاپ بزرگ‌

البته به ندرت پیش می‌آید که کاربری بخواهد از اعدادی غیراستاندارد استفاده کند تا بتواند تصویر را واضح‌تر و دقیق‌تر ببیند. این ترفند بیشتر به درد کاربران فوق‌العاده حرفه‌ای می‌خورد که سروکار زیادی با تصاویر دارند.

‌هشدار
قبل از آن‌که بخواهید قدرت تفکیک‌پذیری ‌(‌Resolution) را به‌طور دستی کم یا زیاد کنید، بهتر است از مقدار حداکثر و حداقل وضوحی که کارت گرافیک یا نمایشگر می‌تواند از آن پشتیبانی کند، آگاهی پیدا کنید؛ چرا که استفاده از اعدادی خارج از ظرفیت آن‌ها (چه کمتر و چه بیشتر) می‌تواند صدمات جدی به آن‌ها وارد کند. البته پشتیبان‌گیری از رجیستری نیز یادتان نرود. ‌حالا‌ مراحل زیر را پی‌گیرید:

Ÿ‌RegEdit را باز کنید و به آدرس زیر‌‌بروید.

۰۰۰۰***HKEY_CURRENT_CONFIGSystem‌ Current Control Set ‌Control‌V‌IDEO

منظور از *** آدرس اولین کارت گرافیک شماست که معمولا‌ً با ۳۲A77BF7 شروع می‌شود.

با ‌Windows Installer Clean Up Utility فایل‌ها و پوشه‌هایی که پس از نصب ناموفق یک نرم‌افزار روی هارد به جا مانده‌اند را پیدا کنید و تمام آن‌ها را پاک کنید.

متغیر ‌DefaultSetting.Xresolution مربوط به وضوح ستون‌های افقی و متغیر ‌Default Setting.Yresolution مربوط به وضوح ستون‌های عمودی است.

روی Default Setting.Xresolution دوباره کلیک کنید.

در بخش ‌Base گزینه Decimal را انتخاب کنید و در بخش Value data عدد مورد نظرتان را وارد نمایید. مشابه همین کار را برای ‌‌Default Setting.Yresolution دنبال کنید. سپس ‌RegEdit را ببندید و پی‌سی را بوت کنید.

‌البته اگر از آنچه که در رجیستری وارد می کنید اطمینان ندارید و فکر می‌کنید تنظیمات رجیستری و ویندوز به هم می‌خورد، می‌توانید از نرم‌افزارPower Strip کمک بگیرید تا همین کار را برپایه روال منطقی خود برایتان انجام دهد.

۳- رجیستری را بهتر مدیریت کنید.
با توجه به قدرت انعطاف‌پذیری بالای رجیستری ویندوز‌اکس‌پی و البته دستکاری‌هایی که تا به حال در آن انجام داده‌ایم، بهتر است در این ترفند به شما بگوییم که چگونه می‌توان رجیستری را کمی خلوت‌تر کرد تا ازمیان حجم انبوه کلیدها و مقدارها بتوان سریع‌تر به شاخه مورد نظر رسید.

با استفاده از نرم‌افزار SysInternal’s Regman می‌توانید با تعریف کردن فیلترهای موردنیاز، تنها شاخه‌ها، کلیدها و مقدارهایی که با توجه به نوع فیلتر خود تعریف کرده‌اید را ببینید. نتیجه این کار یک رجیستری خلوت است که عاری ازهرگونه اطلاعاتی است که شما به آن نیاز ندارید. با این کار، احتمال بروز ایراد در سایر نرم‌افزارهای مرتبط با رجیستری از طریق دستکاری سهوی کلیدها و مقدارهای مربوط به آن نرم‌افزار به شدت کاهش می‌یابد.

به‌طورمثال اگر بخواهیم تنها تمام آنچه که مربوط به Windows Media Player است را در رجیستری ببینیم، کافی است روی منوی Option کلیک کنیم و بعد از آن Filter را انتخاب نماییم. در همان منو تایپ کنید:.wmplayer بعد از آن فهرستی از نتایج به دست آمده را خواهید دید که متناسب با نیازتان می‌توانید روی هر آیتم دوبار کلیک کنید تا مقدار رجیستری مرتبط با آن نمایش داده شود.

‌کاهش دادن فضایی که ویندوز در اختیار برنامه System Restore قرار داده است، یکی از آسان‌ترین راه‌هایی است که از طریق آن می‌توانید چند گیگابایت به ظرفیت هارد خود بیفزایید. ‌

۲- بازیابی اطلاعات از دست رفته‌
ممکن است شما هم طعم ناراحتی حاصل از پاک کردن اتفاقی فایل‌ها را چشیده باشید. این طعم وقتی تلخ‌تر می‌شود که فایل‌هایی را پاک کنید که دیگر جایگزینی برای آن‌ها نباشد.

مثلاً فایل‌های عکس‌هایی که خودتان با زحمت از طبیعت یا خانواده یا … گرفته‌اید. در این‌گونه مواقع، انسان به حدی ناراحت می‌شود که شاید اگر کل هارد را به‌طور اتفاقی فرمت می‌کرد، تا این حد ناراحت نمی‌شد.

یک راه‌حل مناسب برای این موضوع را به شما ارائه می‌کنیم و آن‌ هم استفاده از بهترین برنامه بازیابی اطلاعات برای ویندوزاکس‌پی است؛ یعنی برنامه Zero Assumption Recovery که بهتر است همین حالا آن را دانلود کنید و هنگامی که آن را نصب کردید:

Ÿدر همان لحظه‌ای که فایل را پاک کردید، دیگر از هارد استفاده نکنید؛ نه هیچ فایلی روی آن ذخیره کنید و نه برنامه‌ای را روی آن نصب کنید؛ چرا که فایل‌ها و اطلاعات جدید روی اطلاعات قبلی نوشته می‌شوند و باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شوند. سپس ‌Zero Assumption Recovery را اجرا کنید.

Ÿپارتیشنی که باید اسکن شود را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا اسکن تمام شود. (این بخش بسته به فضای پارتیشن، می‌تواند بین یک یا دو ساعت به طول بینجامد).

با کمی شانس فهرست تمام فایل‌ها و پوشه‌های از دست رفته را خواهید دید. البته از آن جایی که شما نسخه رایگان برنامه را دانلود کرده‌اید، برنامه تنها حداکثر چهار پوشه در هر بار اسکن را برایتان بازیابی می‌کند و اگر صد دلار برای نسخه اصلی بپردازید، تمام فایل‌ها و پوشه‌ها را برایتان بازیابی می‌کند .

با غیرفعال کردن پردازش‌ها و خدماتی که در پشت پرده انجام می‌شود، سرعت کامپیوترتان را بالا ببرید.

نکته
از ‌Zero Assumption Recoveny می‌توانید برای بازیابی تصاویر از حافظه دوربین‌های دیجیتال و آهنگ‌ها از حافظه Player MP3ها نیز کمک بگیرید.

۱- هنگام خاموش شدن کامپیوتر، زمان و علت آن را ثبت کنید.
چه بخواهید و چه نخواهید ویندوزاکس‌پی پایداری بیشتری نسبت به نسخه‌های قبلی خود دارد. با این وجود، هنوزهم مشکلا‌تی در آن بروز می‌کند و این اتفاق را معمولا‌ً با Shutdown شدن‌های مکرر و اتفاقی مشاهده می‌کنیم.

خوشبختانه در بخشی از رجیستری تمام خطاهایی که منجر به Shutdown شدن ویندوز شده‌اند با ذکر زمان و مکان و دلیل ذخیره شده‌اند. بنابراین اگر حوصله دارید و می‌خواهید دقیقاً بدانید که چه بر سر پی‌سی آمده است باید:

Ÿ‌Reg Edit را باز کنید و به آدرس زیر بروید.

‌HKEY-LOCAL- MACHINESOFTWARE‌MicrosoftWindows‌ Current VersionReliability

Ÿ مقدار متغیر ShutDownReason UI را به یک تغییر دهید. (اگر این متغیر وجود ندارد آن را همانند روش‌های گفته شده در ترفندهای پیشین بسازید و مقدار آن را برابر با یک قرار دهید).‌ سپس ‌‌Reg Edit را ببندید و پی‌سی را بوت کنید.

بعد از آن باید به بخش Event Viewer مراجعه کنید که می‌توانید
از مسیر Control panel>Administrative Tools> Event Viewer آن را بیابید. روی منوی system کلیک کنید. یک فهرست حجیم از آنچه که در سیستم اتفاق افتاده است را خواهید دید. خطاها با علامت ضربدر قرمز یا علامت خطر زردرنگ مشخص شده‌اند. روی هر خطا دوبار کلیک کنید تا جزئیات آن را ببینید. حال با مطالعه دقیق خطاها و جزئیات می‌توانید به راز مشکلِ پیش‌آمده در پی‌سی پی ببرید .

درباره حامد صفا

مدیر شاهوار دات نت - سابقه فعالیت 12 ساله در #شاهوار از سال 1383 تاکنون / نویسنده «ماهنامه وب» / علاقه مند به آی‌تی و اشتراک گذاری تجربیات / علاقه‌مند به عکاسی و الکترونیک و برق صنعتی / در حال حاضر: آموزگار پایه پنجم ابتدایی دبستان شاهد - که سعی کردم هرچه بیشتر از فناوری و تکنولوژی در کلاس‌ برای دانش‌آموزانم استفاده کنم ;)

همچنین ببینید :

چگونه خودمان برای Microsoft Word حاشیه دلخواه درست کنیم؟

راستش خودم هم نمی‌دانم چرا بخش حاشیه‌های Microsoft Word یا همان Page Borders ها ، …

یک دیدگاه

  1. با سلام و خسته نباشید ؛ لطفاً کد وبی در اختیارم قرار دهید که اگر آن را در صفحه ای وارد کنیم ؛ محتویات آن صفحه نمایش داده شود. ( یعنی اینکه من می خواهم کاری کنم تا محتویات یک صفحه با یک آدرس دیگر نیز در دسترس باشد و اگر کاربر سایت http://www.persiandownload.ir‌ را وارد کرد برای کاربر صفحه persiandownload2.mihanblog.com نمایش داده شود ) با تشکر